RÓŻANIEC DO GRANIC

Program inicjatywy "RÓŻANIEC DO GRANIC"
w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października br. - w pierwszą sobotę miesiąca - w katowickiej katedrze przeżywany jest doroczny dzień jedności wspólnot Żywego Różańca. W tym roku, do tego wydarzenia dołączy inicjatywa modlitewna pt. "RÓŻANIEC DO GRANIC", organizowana na terenie archidiecezji katowickiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

MODLITWA PRZY GRANICY POLSKI Z CZECHAMI
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej

10.30 - Modlitwa i konferencja wprowadzająca.
11.00 - Eucharystia.
12.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.
13.00 - Przerwa na posiłek (własny prowiant).
13.30 - Modlitwa różańcowa - IV część.

MODLITWA W PARAFIACH I RODZINACH

Zachęcamy duszpasterzy, aby powyższy program modlitwy, starali się realizować również w swoich kościołach parafianych, w godzinach odpowiednich dla danej wspólnoty. Ten dzień szczególnej modlitwy różańcowej może połączyć również członków wspólnot rodzinnych oraz ludzi chorych.

GŁÓWNE INTENCJE MODLITWY

Wielkie zgromadzenia modlitewne są związane z ważnymi intencjami, które skłaniają wiernych do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Również w przeżyciu "RÓŻAŃCA DO GRANIC" połączą nas wpólne intencje modlitwy, do których każda grupa i każdy pielgrzym może dołączyć własne. Będzimy modlić się o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i za nasze rodziny.

100 Rocznica Objawień Fatimskich

Informujemy, iż w związku z przypadającymi obchodami
100 Rocznicy Objawień Fatmiskich
nastąpią zmiany w ramowych planach
Dni Chorych, Odpustów i Nocy Pokuty.

Zapraszamy do zapoznania się z programem uroczystości w zakłace WYDARZENIA.

Nauki przedślubne

Informujemy, że nauki przedślubne w naszej parafii odbęda się w miesiącu MARCU.
Kolejne zaplanowane są na listopad.