Ogłoszenia 21-28.04.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania, kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry, o godz. 17.00 nieszpory.
W tym dniu na naszym dolnym parkingu, od godz. 9.00 do godz. 12.00 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się tym cennym darem.
  2. We wtorek 23.IV, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zaś w czwartek 25.IV, święto św. Marka, Ewangelisty, o godz. 6.30 przy krzyżu misyjnym zapraszamy domodlitwy o urodzaje i błogosławieństwo przy pracy.
  3. W piątek 26.IV odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej z Księdzem Arcybiskupem Adrianem.
  4. W sobotę 27.IV, od godz. 9.00 zapraszamy wszystkich (w tym rodziców dzieci, które przyjmą wczesną i I komunię) chętnych do generalnych porządków w i przy kościele przed uroczystościami komunijnymi oraz sezonem odpustowym. Bardzo prosimy o zabranie z sobą potrzebnego sprzętu. Po porannej mszy św zapraszamy zaś do domu parafialnego na spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii, o 17.00 nieszpory niedzielne.
  6. Zachęcamy (również emerytów, którzy już się rozliczyli) do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na działalność Stowarzyszenia Ecce Homo. W każdą środę, w domu parafialnym, w godz. 18.00-19.00 dyżur pełni księgowa, wolontariuszka stowarzyszenia.

7. VI Rodzinny Festyn Fatimski rozpocznie się w niedzielę 19 maja na placu probostwa o godz. 12.15.

W programie m.in. występy uczniów i przedszkolaków naszej szkoły, sztuka teatralna wystawiona przez Dzieci Maryi, występ Oliwii Hudek, zespołu Turzanek, spotkanie z iluzjonistą oraz świadectwo rodzinne. Na koniec program koncertowy łączący zespoły Duet Sempre i Kobiety na walizkach. Ponadto animacje dla dzieci, darmowe dmuchane zamki, zjeżdżalnie, spotkanie z prawdziwym dinozaurem oraz konkurs plastyczny i quiz fatimski z cennymi nagrodami. Nie zabraknie bogatej oferty gastronomicznej. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wsparcie parafialnych kolonii letnich oraz działań animatorów i animatorek naszej młodzieży.

W ramach festynu organizowany jest konkurs plastyczny "Objawienia fatimskie". Zapraszamy dzieci i całe rodziny do udziału. Szczegóły na plakacie.

8. Zapraszamy do wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca. Wyjazd z dolnego parkingu o godz. 5-tej. Powrót planowany jest w niedzielę, we wczesnych godzinach rannych. Zachęcamy nie tylko młodych ale także starszych, którzy uczestniczyli w spotkaniach dawniej lub chcieliby wziąć udział w wydarzeniu. Zapisy u księdza Rafała. Koszt wyjazdu dla osób z naszej parafii to 100 zł, natomiast dla osób spoza parafii to 250 zł. Wszelkie informacje umieszczone są na plakacie.
  9. W ramach ostatniej kolekty specjalnej zebraliśmy 10.805 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.